Bardzo często dostajemy pytania odnośnie pożyczek pozabankowych. Polacy korzystają z chwilówek i innych form pożyczek od ręki głównie w nagłych, nietypowych sytuacjach. To zrozumiałe, ale wiele osób, które już mają zadłużenie, zastanawia się, czy ma możliwość ubiegania się o jeszcze jedną pomoc finansową. Rozwiewamy wątpliwości.

Warunki przyznania pożyczki mają znaczenie

Dlaczego decydujemy się na wzięcie kredytu? W badaniach zwykle wskazuje się kilka powodów:

  1. Pieniądze są szybciej niż w przypadku pożyczki z banku.
  2. Niższe wymagania i minimum formalności.
  3. Nie trzeba mieć zdolności kredytowej.
  4. Niższe oprocentowanie niż bankowe.
  5. Doświadczenie osób bliskich.

Warto zauważyć, że w tym wypadku tylko to, że pieniądze pojawiają się szybciej na koncie czy w rękach niż przy okazji pożyczki bankowej sprawia, że decydujemy się chętniej wziąć pożyczkę niż minimum formalności i brak zdolności.

Na czym polega kredyt dla zadłużonych?

Decydując się na kredyt dla zadłużonych bez zdolności należy pamiętać, że rządzi się on swoimi prawami. Nie możemy powiedzieć, że jest to kredyt bez jakichkolwiek warunków. Zwykle jednak dobre pożyczki z renomowanych firm potrafią zaoferować korzystne warunki spłaty i dobre warunki samego kredytowania. Wsparcie finansowe, którego potrzebują osoby z zadłużeniem nie musi być więc ograniczone w taki sposób, w jaki robią to banki.

Kredyt bez zdolności – warunki

Co jest zatem najważniejszym warunkiem w tym przypadku? Przede wszystkim kwota pożyczki. Nie może być ona zbyt wysoka. Kredyt dla zadłużonych bez zdolności ma swoje ograniczenia i nigdy nie będzie mógł przekraczać pewnego pułapu. Dlatego często pomoc jest częściowa, ale i tak pozwala na utrzymanie czy zapłacenie ważnych rachunków w sytuacji pilnej potrzeby.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Nawet jeśli jesteśmy w kłopocie, a wiemy, że nie mamy zdolności, musimy uważać na niekorzystne, naciągające nas oferty. Wszystko, co robimy z finansami, powinno być oparte o zasadę bezpieczeństwa, by nie wpaść w niebezpieczną spiralę finansową.