Zadłużenie nie musi być sytuacją bez wyjścia. W wielu, nawet trudnych przypadkach, skorzystać można z ofert firm pożyczkowych, które przygotowują swoje oferty w taki sposób, by zadłużony mógł spełnić jej warunki bez większego problemu. Wykorzystanie uzyskanej gotówki w odpowiedni sposób pozwoli spłacić wszystkie zaległości, pozbyć się zadłużenia i spłacać jedną ratę aktualnego zobowiązania.

Jest tylko jeden, słuszny cel pożyczki dla zadłużonych

Michał Szafrański, autor bloga Jak oszczędzać pieniądze zachęca do jak najszybszego spłacenia wszystkich zobowiązań. Nie zaleca również częstego korzystania z pożyczek i kredytów, jeśli nie jest to konieczne. Pomocna pożyczka dla zadłużonych jest wyjątkiem, który sprawdza się tylko i wyłącznie wtedy, gdy jej celem jest poprawienie sytuacji finansowej, a więc spłacenie dużej ilości zobowiązań, które obciążają budżet i kolokwialne wyjście na prostą.

Pomocna pożyczka to korzystna pożyczka

Przed podjęciem decyzji niezbędne jest dokładne przeanalizowanie oferty. Najlepiej pod uwagę wziąć kilka i na podstawie porównania wybrać tą, która wydaje się być najbardziej dopasowana do indywidualnej sytuacji, potrzeb i możliwości. To, jaka ofert jest korzystna zależy od tego, czego oczekuje pożyczkobiorca. Dobrze jednak, żeby miała atrakcyjne nie tylko oprocentowanie, ale również koszty pozaodsetkowe, umożliwiała wcześniejsze spłacenie lub wydłużenie okresu kredytowania.

Nauczka na przyszłość

Z tej lekcji można wyciągnąć dwa wnioski – pierwszym jest taki, że nie pomocna pożyczka dla zadłużonych jest błędem, a ich nieumiejętne zaciąganie, drugi natomiast to świadomość, że oferty instytucji finansowych mogą być naprawdę pomocne. W przyszłości warto jednak unikać tego rozwiązania lub korzystać z niego rozsądnie, by nie dopuścić do kolejnego zadłużenia lub zaległości w spłacie.