3 cechy korzystnej pożyczki

Korzystanie z pożyczek staje się coraz powszechniejszym sposobem na uzyskanie dodatkowej gotówki. Wiele firm pożyczkowych nie pyta o cel zaciągnięcia zobowiązania, dlatego z otrzymanych pieniędzy można nie tylko wyremontować mieszkanie, ale też wyjechać na wakacje czy spełnić swoje marzenie. Aby jednak pożyczka była korzystna i nie przyczyniła się do problemów finansowych, warto sprawdzić, czy posiada te 3 cechy.

1. Korzystna pożyczka przez internet

Możliwość wzięcia pożyczki bez wychodzenia z domu to ogromne udogodnienie, z którego korzysta wielu polaków. Plusem tego rozwiązania jest możliwość porównania wszystkich ofert bez odwiedzania placówek lub korzystania z płatnej pomocy doradcy finansowego. Przez internet składa się wniosek oraz przechodzi przez proces weryfikacyjny.

2. Minimum formalności

Nie ma nic gorszego niż kompletowanie stosu dokumentów, który trzeba dostarczyć do instytucji finansowej. Korzystna pożyczka nie wymaga od wnioskującego sterty dokumentów. Najczęściej niezbędny jest wyłącznie dowód osobisty, ewentualnie oświadczenie o dochodach wypisywane przez pożyczkobiorcę. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku kredytów długoterminowych, jednak i tutaj firmy pożyczkowe stawiają na jak najmniejszą liczbę dokumentacji. Nic w tym dziwnego. Klienci chętnie korzystają z ofert takich instytucji, co doskonale potwierdza raport Postawy Polaków wobec oszczędzania. Temat specjalny -chwilówka, w którym aż 36 proc. ankietowanych wskazuje minimum formalności za czynnik, który przekonałby ich do zaciągnięcia pożyczki w instytucji.1

3. Możliwość wcześniejszej spłaty lub wydłużenia okresu kredytowania

Sytuacja finansowa szybko może ulec zmianie, dlatego warto wziąć pod uwagę każdą opcję i zabezpieczyć się na wypadek utraty płynności finansowej, ale też zapewnić sobie możliwość spłacenia pożyczki przed terminem. Przed podpisaniem umowy należy upewnić się, że zawarte w nich zostały możliwości wydłużenia okresu kredytowania oraz spłacenia pożyczki przed ustalonym terminem.

1http://www.citibank.pl/poland/kronenberg/polish/files/141203_fk_swieta_za_chwilowke.pdf

W celu napisania artykułu zostały wykorzystane porady ze strony gotowkanajuz.pl za co dziękujemy serdecznie.