Zajęcie komornicze konta osobistego związane jest z pozostawianiem na nim przez komornika wyłącznie kwoty, która określana jest przez prawo, a jej wysokość zależna jest od aktualnego najniższego wynagrodzenia ustalonego w Polsce. To powoduje, że zaciągnięcie pożyczki jest niezwykle trudne, jeśli jest ona potrzebna na wydatki inne, niż pokrycie długu. W takiej sytuacji dostępne jest jednak rozwiązanie – kredyt gotówkowy Konin  poza rachunkiem bankowym.

Czym jest czek GIRO i jak można z niego skorzystać?

Zaciągając pożyczkę bez BIK z komornikiem warto zwrócić uwagę, czy instytucja pozabankowa daje możliwość wypłacenia gotówki poza kontem w banku. Dokumentem będącym narzędziem w całej procedurze jest czek GIRO. Nie jest to żadna nowość, ponieważ czek wykorzystywany był do zaciągania kredytów gotówkowych Konin jeszcze kilka lat temu, gdy bankowość internetowa nie była tak popularna. Obecnie odnotowano ponad 17 mln klientów, którzy aktywnie korzystali z bankowości internetowej, dlatego czek GIRO wykorzystywany jest rzadziej. Kredyt gotówkowy Konin z czekiem to zaledwie kilka kroków do uzyskania gotówki:

  1. złożenie wniosku na stronie internetowej firmy pożyczkowej

  2. decyzja o przyznaniu wniosku

  3. otrzymanie przesyłki z czekiem GIRO od kuriera za okazaniem dowodu

  4. potwierdzenie swojej tożsamości i wypłacenie gotówki czekiem GIRO na poczcie.

Kredyt gotówkowy Konin bez BIK z komornikiem na konto

Sytuacja jest o wiele prostsza, jeśli pożyczone pieniądze mają uregulować zobowiązanie. Nie trzeba się wtedy martwić zajęciem, gdyż pieniądze te spłacą dług i poprawią sytuację finansową. Uzyskanie pożyczki z komornikiem nie należy do łatwych ze względu na konieczność spełnienia kryteriów stawianych przez banki i niektóre firmy pożyczkowe. Jednak część z nich przyjęło za narzędzie oceny ryzyka związanego z udzieleniem zobowiązania oświadczenie o dochodach, zamiast sprawdzania baz. Dzięki temu negatywna historia kredytowa nie ma wpływu na decyzję instytucji.