Wszczęcie egzekucji komorniczej to moment, w którym dłużnik ma niewiele możliwości zaciągnięcia pożyczki pozabankowej. Komornik zajmujący konto bankowe może przejąć każde wpływy przekraczający ustalony próg dolny, który zmienia się wraz ze wzrostem płacy minimalnej. Zobowiązanie w tej sytuacji może być jednym, słusznym rozwiązaniem, dlatego dłużnik może skorzystać z nielicznych ofert specjalnych, dzięki którym uzyskanie pieniędzy jest możliwe.

Pożyczka pozabankowa z komornikiem – jak to możliwe?

W sytuacji, gdy komornik ma dostęp do rachunku bankowego dłużnika i regularnie ściąga dług zajmując kwoty powyżej progu minimalnego i poniżej progu maksymalnego. To niezwykle trudny okres dla dłużnika, którego środki zostają ograniczone oraz nie ma wielu możliwości uzyskania kwot, które często potrzebne mu są na bieżące wydatki. W tej sytuacji dla osoby zadłużonej korzystne będą  pożyczki pozabankowe z komornikiem bez konta osobistego. Pieniądze, które wypłacone zostaną w innej formie niż przelewem na rachunek, będą bezpieczne od zajęcia. Niewiele firm pożyczkowych w Polsce oferuje taki produkt, jednak wśród tych nielicznych znajdują się tacy, którzy oferują bardzo korzystne warunki.

Jak działają pożyczki pozabankowe bez konta?

Zobowiązanie może zostać zaciągnięte przez internet, jednak cały proces weryfikacji danych oraz wypłata pieniędzy odbywa się poprzez czek GIRO, z którym należy udać się do oddziału Poczty Polskiej. Czek pozwoli potwierdzić tożsamość oraz uzyskać pożyczoną kwotę. Alternatywą do tradycyjnej formy czeku, jest specjalna aplikacja, która działa na takich samych zasadach, tj. pozwala przejść proces weryfikacji tożsamości i wypłacić gotówkę. Rozwiązanie to jest niezwykle korzystne dla dłużników, których liczba z roku na rok rośnie. W roku 2018 było ich więcej o blisko 100 000 niż w roku poprzednim. To jedyna opcja pozwalająca pożyczyć pieniądze od firmy pożyczkowej mając konto zajęte przez komornika.