Czy firma bukmacherska to dochodowy biznes?

Akceptujesz (chociaż tylko w pewnym zakresie) obecne realia? Wiesz bowiem, że nie masz np. wpływu na to, jak wysoka będzie inflacja teraz, czy za kilka miesięcy? Wolisz inaczej wziąć sprawy w swoje ręce? Sporo osób zastanawia się nad założeniem własnego bukmachera. Dlaczego jednak wcale nie jest o to prosto? Jakie są inne alternatywy? A może warto przede wszystkim skupić się na obstawianiu zakładów bukmacherskich?

Założenie własnego bukmachera nie jest takie proste…

Chodzi Ci po głowie taka właśnie myśl? Chcesz mieć swój podmiot hazardowy? Brzmi rewelacyjnie! Tylko kłopot jest taki, że trzeba spełnić wiele formalności, by to marzenie istotnie stało się faktem. Generalnie możliwość posiadania własnego bukmachera mają jedynie osoby niekarane. Zakładamy, że z tym nie będzie problemu. To ogólnie najprostszy punkt w tym aspekcie. Wszak dodatkowo trzeba wykazać m.in. odpowiednio duży kapitał zakładowy spółki. Minimalna kwota wynosi w tym momencie… dwa miliony PLN. Nie jest to zatem na pewno „zabawa” dla każdego. Poza tym trzeba dokładnie wypełnić wniosek. Tak, by przedstawiciele Ministerstwa Finansów mieli pewność, że Twoja firma bukmacherska będzie działała zgodnie z zasadami umieszczonymi w Ustawie Hazardowej. Wnioski są rozpatrywane maksymalnie sześć miesięcy. Jeśli spełniasz powyższe punkty, a dodatkowo dokumenty nie będą budzić zastrzeżeń, to możesz rzeczywiście mieć własnego bukmachera.

Bardziej realna jest franczyza

Prywatna firma hazardowa to marzenie wielu osób. Szczególnie tych, które na co dzień interesują się właśnie sportem oraz zakładami bukmacherskimi. Nie jest jednak o to łatwo. Szczególnie chodzi o kwestie dotyczące zgromadzenia odpowiednio wysokich środków finansowych. Na szczęście jest tutaj inna opcja. Możesz prowadzić swój punkt na bazie franczyzy. Jak to wszystko działa w praktyce? Sprawa jest bardzo prosta do wyjaśnienia. Załóżmy, że chcesz otworzyć punkt STS na terenie Twojego miasteczka. W pierwszej kolejności należy zapytać się w ogóle przedstawicieli tej firmy bukmacherskiej, czy jest taka możliwość. Fachowcy analizują m.in. liczbę mieszkańców, czy odległość od innych lokali naziemnych itp. Franczyzobiorcy muszą posiadać własny lokal i zająć się zatrudnieniem odpowiedniego personelu. Raczej nie da się tutaj skutecznie działać w pojedynkę. Powinny być zatem zatrudnione (poza Tobą) minimum dwie inne osoby. STS odpowiada zaś np. za promocję lokalu, wyposażenie itp. Jak to jest z zyskami? To niestety spory minus. Wszak franczyzobiorcy otrzymują tylko około kilka procent od utargu.

Wiele osób decyduje się na typowanie zakładów bukmacherskich…

Obie opcje Ci nie do końca odpowiadają? Nie jesteś w stanie z powodów finansowych założyć własnego bukmachera? Franczyza Ci się nie podoba, ponieważ warunki finansowe (dotyczące podziału) są kiepskie? Są zatem osoby, które skupiają się przede wszystkim na bukmacherce online. Dzięki temu można osiągać dobre wyniki bez wychodzenia z własnego domu. Kod promocyjny Efortuna zaś w tym mocno pomaga. Warto korzystać z atrakcyjnych bonusów, aby szybciej na Twoim koncie pojawiły się fajne sumy. Gdzie są oferowane najlepsze bonusy na start? W Fortunie, STS, Fuksiarzu itp.

5/5 - (1)
reklama