Kalkulator zdolności kredytowej: sprawdź czy dostaniesz kredyt hipoteczny!

Planujesz zakup mieszkania, lecz nie masz wystarczających środków? Nie wiesz, czy bank udzieli ci kredytu hipotecznego? Możesz to w prosty sposób sprawdzić on-line! Wystarczy, że skorzystasz z kalkulatora zdolności kredytowej. Jak działa i jakich informacji może Ci udzielić? Sprawdziliśmy!

Zdolność kredytowa – podstawa przyznania kredytu

Kupno mieszkania to spory wydatek. Możesz wtedy skorzystać z pożyczki hipotecznej, jednak w tym celu musisz mieć odpowiednią zdolność kredytową. Jest to swoiste zabezpieczenie dla banku, że masz wystarczające środki na regularną, comiesięczną spłatę rat. Chcesz sam sprawdzić zdolność kredytową, zanim wybierzesz się do banku? Kliknij w kalkulator zdolności kredytowej. Łatwo i szybko rozeznasz się w swoich możliwościach i będziesz mógł planować wydatki.

Kalkulator zdolności kredytowej – sprawdź swoje szanse!

Kalkulator kredytowy, czyli przejrzyste i łatwe w obsłudze narzędzie do weryfikacji zdolności kredytowej proponuje NOTUS Finanse. Przygotuj na początek podstawowe dane osobiste oraz informacje o dochodach. Wpisz je w odpowiednie rubryki kalkulatora zdolności. W kilka chwil będziesz wiedział, czy możesz ubiegać się o kredyt hipoteczny i w jakiej wysokości.

Co wpływa na zdolność kredytową?

Zanim udasz się do banku lub doradcy finansowego, sprawdź swoją zdolność kredytową, korzystając z kalkulatora kredytów! Musisz sprawdzić i podać: 

– źródło dochodów oraz ich wysokość

– liczbę osób żyjących w twoim gospodarstwie domowym,

– wysokość pozostałych zobowiązań,

– historię spłat aktualnych kredytów.

Pamiętaj – wynik ma charakter orientacyjny. Może się okazać, że w banku, w trakcie rozpatrywania wniosku i w obliczu dodatkowych informacji, zdolność może się zmienić. Najczęściej jednak, na podstawie wyliczeń możesz zacząć planować i szukać pasującej ci nieruchomości.

Negatywny wynik kalkulatora zdolności kredytowej – co dalej?

Twój wynik z kalkulatora pokazuje, że nie masz szans na kredyt w banku? Nie załamuj się! Możesz poprawić swoją zdolność kredytową. Jak to zrobić? Oto kilka sposobów:

– zadbaj o szybką spłatę innych zobowiązań,

– poszukaj współkredytobiorcy: wasze dochody się wtedy sumują,

– maksymalnie wydłuż okres kredytowania,

– poszukaj dodatkowych źródeł zarobkowania.

Takie działania często przynoszą dobre rezultaty. Już w kilka miesięcy możesz poprawić swoje rokowania oraz wypracować zaufanie w oczach banku. 

Nie zwlekaj zatem, wykorzystaj dostępne narzędzia do oceny zdolności kredytowej on-line. Kalkulator zdolności kredytowej NOTUS Finanse pozwoli ci w szybki sposób ocenić Twoją sytuację finansową oraz określić kolejne kierunki działania.

5/5 - (1)
reklama