Kindergeld w niemczech

Kindergeld to odpowiednik polskiego 500+. Może go otrzymać każdy, legalnie pracujący w Niemczech Polak, którego dzieci nie przekroczyły 18 roku życia.

Kiedy dostaje się zwrot podatku?

Na pytanie „kiedy dostaje się zwrot podatku” można śmiało odpowiedzieć, że wszystko zależy od kraju, którego podatek dotyczy. Każdy naród ma własne terminy i własne wymogi dotyczące rozliczeń podatkowych, co wielu osobom jawi się jednym, wielkim problemem. Na szczęście są ludzie, którzy ogarniają zagraniczne rozliczenia podatkowe i są gotowi pomóc nam się z nimi uporać. Dlatego zamiast pytać „kiedy zwrot z podatku?” lepiej zapytać „co mogę zrobić, by to przyspieszyć?”.

Warto pamiętać, że pytanie „kiedy dostaje się zwrot podatku” dotyczy tak samo zagranicznych, jak i polskich rozliczeń. Składanie deklaracji PIT odbywa się zwykle jeden raz w roku i warto podsumować go raz a porządnie, uwzględniając wszystkie zarobki, w tym zarobki zdobyte poza granicami polski.

Do państw, w których możemy ubiegać się o zwrot należą między innymi:

  • Anglia
  • Holandia
  • Irlandia
  • Niemcy

Jeśli chodzi o ostatni podpunkt, to w jego przypadku pytanie „kiedy zwrot z podatku” nabiera często bardziej osobistego charakteru. Dzieje się tak głównie z powodu faktu, że wielu Polaków, w tym my sami, bardzo często wybieramy ów kraj jako miejsce pracy.

Kindergeld

Kindergeld to rodzaj niemieckiego zasiłku rodzinnego, który jest odpowiednikiem naszego 500+. W zeszłym, 2021 roku, kindergeld w niemczech wynosił odpowiednio 219 euro na pierwsze i drugie dziecko, podnosząc kwotę do 225 euro na trzecie i 250 euro na czwarte i każde kolejne.

Obecnie istnieje możliwość pobierania zarówno kindergeld, jak i 500+. Należy jednak pamiętać, że oba zasiłki rodzinne do pewnego stopnia się wykluczają, powodując zmniejszenie niemieckiego kindergeld o sumę pobieranego 500+. W ten sposób otrzymujemy z kindergeld w niemczech tylko nadwyżkę, stanowiącą różnicę w wartości złotego i euro.

Rodzinne w Niemczech, a polskie 500+

Rodzinne w Niemczech, a polskie 500+ są traktowane przez oba narody w dokładnie taki sam sposób. Pobieranie 500+ nie wyklucza możliwości otrzymywania kindergeld, choć te zostaje wtedy pomniejszone o pobieraną w Polsce kwotę.

Oceń nas!
reklama