Na co zwracać uwagę podczas stawiania pierwszych kroków z własną działalnością?

W dzisiejszej publikacji omówię kilka czynników które są dla mnie kluczowe podczas rozwoju młodej firmy. Wielu przedsiębiorców zapomina o podstawach, skupiając się tylko na pieniądzach, co w dalszej perspektywie może mieć destrukcyjny wpływ na firmę. 

Reklama dźwignią handlu.

Pierwszym punktem będzie reklama. Wiele firm, zwłaszcza tych sprzedających usługi, zapomina o reklamie. Właściciele starają się pozyskać klienta głównie drogą pantoflową, z polecenia poprzedniego klienta. Ta metoda działa, jednak tylko na małym obszarze, gdzie jedna osoba mówi o danej firmie drugiej osobie, najczęściej znajomemu czy komuś z rodziny. Jeśli chcemy dotrzeć do szerszego grona odbiorców, w którym znajdują się potencjalni klienci, musimy postawić na reklamę. Form reklamy jest wiele, ja skupię się na reklamie internetowej. W dzisiejszych czasach, mając pod ręką tak potężne narzędzie jakim jest internet, głupotą byłoby z niego nie skorzystać. Reklamy możemy umieszczać między innymi na innych stronach internetowych. Większość stron, mających dobrą oglądalność, oferuje usługę zareklamowania się u nich. W skrócie wygląda to tak, że wykupujemy miejsce na reklame na ich stronie i dodajemy tam reklamę własnej działalności. Warto przeanalizować strony na których chcemy się reklamować, zastanowić się czy chcemy trafić na stronę powiązaną z naszą działalnością, na przykład zareklamować salon piękności na blogu poświęconym urodzie, czy może dodać reklamę na regionalną stronę, przykładowo miasta w którym żyjemy.

Media społecznościowe

Media społecznościowe nawiązują do powyższego akapitu. Również jest to miejsce idealne na reklamę. Możemy dodać naszą reklamę na na grupę Facebookową, zrzeszającą potencjalnych klientów. Możemy też skorzystać z metod linkowania. Social media mogą być jednak wykorzystane w trochę inny sposób. Oprócz reklamy “ u kogoś”, możemy zareklamować się u siebie, tworząc prosty fanpage. Nasz profil, fanpage, poświęcony naszej działalności będzie reklamą samą w sobie. Kolejnym krokiem po założeniu social media pod kątem reklamy będzie budowanie wizerunku firmy za pomocą profilu na Facebooku czy Instagramie. Posty dodawane zza kulis naszej pracy, pokazujące jak pracujemy, posty pokazujące wyspecjalizowaną kadrę, czy realizacje zamówienia. To wszystko wpływa pozytywnie na wizerunek firmy odbierany przez ludzi którzy są naszymi potencjalnymi klientami. 

Oceń nas!
reklama