Problemy, jakie możesz napotkać prowadząc swoją pierwszą firmę

Problemy, jakie możesz napotkać prowadząc swoją pierwszą firmę
Problemy, jakie możesz napotkać prowadząc swoją pierwszą firmę

Każdy początkujący przedsiębiorca musi zmierzyć się z wieloma trudnościami, w szczególności jeśli chce prowadzić swoją działalność z sukcesem. O czym więc należy pamiętać, zakładając firmę?

Problemy, jakie możesz napotkać prowadząc swoją pierwszą firmę

Korzystaj z biur rachunkowych!

Naturalnie na początku sam będziesz się rozliczał, ale z czasem kiedy twój biznes urośnie, nie będziesz miał czasu na to, aby się rozliczać – bo w końcu będziesz chciał prowadzić biznes, a nie bawić się w papierkową robotę, czyż nie? Wielu przedsiębiorców popełnia jednak ten błąd, że zamiast skorzystać z pomocy biur rachunkowych, zatrudnia księgowego/księgową.

Jeśli zatrudniamy księgowych do wykonywania czynności związanych z naszymi rachunkami, musimy liczyć się z tym, że osoby te zawsze mogą zachorować lub odejść z pracy – to uwolni nas od bólu naszych własnych faktur. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę, że podpisanie umowy z firmą księgową jest tańsze niż zatrudnienie kolejnego księgowego na umowę o pracę. Oprócz typowych kosztów osobowych, w tym przypadku eliminowane są szkolenia, kursy, koszt wyposażenia stanowiska pracy w sprzęt komputerowy i oprogramowanie oraz wiele innych problemów związanych z zatrudnieniem pracowników.

Pamiętaj, z danych ekspertów ds. Rachunkowości wynika, że co cztery firmy księgowe w Polsce stosują niewłaściwy zakres polisy. Firmy księgowe zwykle mają tylko podstawowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, ale prowadzą działalność nieobjętą tym ubezpieczeniem, na przykład obliczanie wynagrodzeń i składki na ubezpieczenie społeczne. Oznacza to, że gdy pojawiają się problemy księgowe, dochodzenie odszkodowania z działu księgowości może być trudne, dlatego wybór odpowiedniej dla klienta rachunkowości i odpowiedniej polityki powinien być naszym priorytetem.

ZUS, urzędy – to twój koszmar

Niestety, ale nasze prawo najczęściej mocno uciska przedsiębiorców – więc nic dziwnego, że wielu po prostu zbiera swoje manatki i ucieka za granicę. Jedno z najciekawszych ,,praw” jakimi rząd uciska przedsiębiorców jest to, że już od drugiego miesiąca musisz płacić ubezpieczenie do ZUS, do którego jesteś ZOBOWIĄZANY – tak, nie ma tu dobrowolności wyboru. Inaczej będziesz musiał zapłacić karę. Oczywiście nie jest to jedyny podatek, jaki będziesz musiał zapłacić, bo jeśli nie daj boże zatrudniasz pracowników, to koszty operacji twojej działalności będą jeszcze większe.

Źródło : https://eptimus.pl/

Oceń nas!
reklama