Czy kredyt w 2023 roku to dobry pomysł?

Borykasz się z pewnym zagadnieniem? Masz zamiar wziąć kredyt? Obawiasz się jednak, że to będzie dla Ciebie „gwóźdź do trumny”? Na co trzeba zatem uważać? Jaki kredyt wybrać?

Inflacja jest coraz wyższa

Nie wspominamy o tej kwestii przypadkowo. Ostatnie dane podane przez Główny Urząd Statystyczny (czyli w skrócie GUS) są bardzo alarmujące. Inflacja jest na coraz to wyższych poziomach. Niestety, nie zanosi się na to, aby coś miało się tutaj zmienić. Wręcz przeciwnie. Eksperci zaznaczają, że najprawdopodobniej inflacja jeszcze bardziej wzrośnie. Być może dopiero w 2024 roku ten proces zostanie zaś zahamowany. Ta sprawa ma natomiast przełożenie m.in. na kredyty. W tym momencie trzeba liczyć się z bardzo wysokimi oprocentowaniami. Zasada jest zaś prosta. Jeśli nie musisz, to nie decyduj się na żadne kredyty. Niestety, w innym wypadku musisz bowiem oddać zdecydowanie więcej, niż pierwotnie pożyczyłeś. Czasami jednak nie ma tutaj żadnego innego wyjścia.

Musisz wybrać (w razie czego) odpowiedni kredyt

Na pewno branie w tym momencie jakiegokolwiek kredytu to spore ryzyko. Są jednak sytuacje „podbramkowe”. Wówczas trzeba zdecydować się na takie pożyczki. Kiedy nie powinno się zaś brać kredytów? Np. pod kątem obstawiania w podmiotach hazardowych. Interesuje Cię sts rejestracja? Chcesz zacząć grać na poważnie w STS? Super. Jeśli jednak nie masz oszczędności na ten cel, to się z tego powodu nie zapożyczaj. Zawsze jest bowiem ryzyko, że stracisz te pieniądze. A wówczas Twoja sytuacja będzie podwójnie zła. Dlatego graj w zakładach bukmacherskich tylko wtedy, kiedy istotnie możesz sobie na to pozwolić. Jak już zaś chcesz koniecznie zdecydować się na kredyt (bo taka jest aktualna sytuacja), to dobrze byłoby rozglądnąć się za odpowiednimi opcjami. W razie czego możesz skonsultować swoje decyzje z doradcą finansowym itp. Chodzi bowiem w głównej mierze o to, aby wybrać takie pożyczki, które pochodzą od zaufanych instytucji bankowych. To fundamentalna sprawa. Poza tym należy zdecydować się na takie kredyty, które mają odpowiednio niskie oprocentowanie. Nie da się ukryć, że na rynku jest spora rywalizacja. Warto to zatem wykorzystać. Aby potem nie płacić relatywnie wysokich rat.

Dlaczego pod żadnym pozorem nie powinno się brać chwilówek?

W ofercie są kredyty nie tylko od poważanych instytucji bankowych. Możesz również zdecydować się na tak zwane chwilówki. Warto się jednak trzymać od nich możliwie jak najdalej. Zazwyczaj cechują się one bardzo wysokim oprocentowaniem. Jeśli zatem z nich skorzystasz, to potem będziesz musiał oddać zdecydowanie więcej, niż na początku pożyczyłeś.

5/5 - (1)
reklama