Finanse na trudne czasy – jak oszczędzać w Polskich warunkach?

Finanse na trudne czasy – jak oszczędzać w Polskich warunkach?
Finanse na trudne czasy – jak oszczędzać w Polskich warunkach?

Naturalnie w Polsce bardzo ciężko jest cokolwiek odłożyć, szczególnie jeśli zarabiamy średnią krajową. Oczywiście nie ma rzeczy niemożliwych, szczególnie jeśli Polak chce, to Polak potrafi. Dlatego też dziś przedstawimy ci, jak oszczędzać pieniądze na to, aby w razie problemów mieć coś w zapasie!

Finanse na trudne czasy – jak oszczędzać w Polskich warunkach?

Naucz się oszczędzania!

Naturalnie łatwiej mówić – trudniej zrobić. Podejmowanie mądrych decyzji finansowych jest bardzo ważne dla utrzymania środków w dobrym stanie. Niektórzy konsumenci mocno wierzą, że nie da się żyć inaczej i dopiero kiedy zmuszeni są oszczędzać, zauważają że faktycznie marnują pieniądze. W końcu nigdy nie wiemy, kiedy nadejdzie zły czas i będziemy mieli kłopoty finansowe, ale mimo wszystko warto jest spróbować się przygotować. Wystarczy zmienić swoje codzienne przyzwyczajenia i od początku podjąć pewne działania.

Jednym z przykładów może być ograniczenie kupowania kawy, zrezygnowanie z używek bądź też skorzystanie z innej diety. Warto jest również gotować u siebie w domu i zabierać obiad do pracy – ponieważ w ten sposób możesz zbilansować swoją dietę – no i zaoszczędzić. W końcu finanse w czasach koronawirusa niekoniecznie pozwalają nam na zbyt wielkie wydatki, dlatego musisz wprowadzić pewne zmiany do swojego stylu życia.

Śledź na co wydajesz pieniądze

Do czasu pandemii większość ludzi nie martwiła się o swoje finanse. Jednakże dopiero teraz wiele osób zaczęło śledzić swoją sytuację finansową oraz swoje dochody i wydatki. Dobrze jest mieć notatnik, w którym możesz zapisać, ile wydałeś i jakie było początkowe saldo na koniec miesiąca.

Trzymanie swoich oszczędności w bankach – czy to bezpieczne?

Oczywiście wiele osób słysząc o pandemii od razu rzuciło się do bankomatu, aby wypłacić wszystkie swoje środki, co jest dość dziwne, z racji tego że żaden bank nie ogłosił jeszcze upadłości. Polskie banki podjęły wiele różnych kroków, aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom i uprościć życie klientom. Dają możliwość załatwienia wielu rzeczy w domu lub korzystania z aplikacji mobilnych i usług transakcyjnych. Pamiętaj też, że górny limit zakupów bez podawania PIN-u został podwyższony do 100 zł.

Jeśli jednak potrzebujesz pożyczki, wiele banków pozwala na zaciąganie długów i otwieranie lokat całkowicie online bez konieczności odwiedzania oddziałów banku. Bankomaty nadal działają i mogą wpłacać i wypłacać środki – mają dużo gotówki, więc jeśli nadal nie chcesz wpłacać pieniędzy w banku, nie powinieneś mieć problemu z ich wypłaceniem.

5/5 - (1)
reklama