Czy jako pracodawca powinieneś wysłać swoich pracowników na szczepienie przeciwko covid-19?

Czy jako pracodawca powinieneś wysłać swoich pracowników na szczepienie przeciwko covid-19?
Czy jako pracodawca powinieneś wysłać swoich pracowników na szczepienie przeciwko covid-19?

Wielu Polskich przedsiębiorców zastanawia się nad tym, czy warto jest wysłać swoich pracowników na szczepienie – w końcu jeśli twoi pracownicy wykonują swoje zadania zdalnie – to po co? Z drugiej strony dziś przedstawimy wam realne argumenty, dlaczego warto jest wysłać swoich pracowników na szczepienie w pierwszym dostępnym terminie!

Czy jako pracodawca powinieneś wysłać swoich pracowników na szczepienie przeciwko covid-19?

Szczepionka a koronawirus

Choć większość chorób udało nam się opanować, a pandemia koronawirusa jest plagą numer jeden tego stulecia – będziemy musieli ciężko pracować, aby odbudować nasze gospodarki i przygotować się na kolejną pandemię. W końcu nie wiadomo, czy następny wirus lub bakteria zabije połowę cywilizacji, tak jak na przykład czarna śmierć w średniowieczu. Wracając jednak do tematu przewodniego – zapewne zastanawiasz się, czy w ogóle warto jest zaszczepić swoich pracowników, prawda?

Warto posłać swoich pracowników na szczepienia

Jest to dobry pomysł, ponieważ mimo iż będziesz musiał dać im kilka dni wolnego za każdym razem, kiedy pójdą na szczepienie (aktualne szczepionki, oprócz odczynu powodują takie efekty uboczne jak bóle głowy, zmęczenie czy nawet gorączkę) to przynajmniej zyskasz pracowników, którzy będą odporni na pandemię – przez co praca będzie mogła być kontynuowana w normalny sposób.

Kto mówi za tym, żeby się nie szczepić?

Przede wszystkim są to dziennikarze, którzy starają się zdementować skuteczność szczepionki poprzez utrzymywanie, że jest ona skuteczna z powodu mutacji koronawirusa. Oczywiście warto sobie powiedzieć, że mutacja tego wirusa jest normalna. Nie jest to zaskakujące, ponieważ wirus będzie się naturalnie rozwijał, ale nie oznacza to, że wirus całkowicie zmienił swoją strukturę.

Oczywiście, jeśli pojawi się nowy wariant koronawirusa, skuteczność obecnej szczepionki spadnie – ale nie oznacza to, że liczba zakażeń gwałtownie wzrośnie – antidotum znacznie zmniejszy prawdopodobieństwo śmierci z powodu wirusa. Wkrótce zostaną wykryte i zbadane nowe te nowe szczepy wirusa. W końcu nie można zapewnić uniwersalnej szczepionki dla wszystkich produktów, ale nadal można „zatrzymać” dalszy rozwój wirusa.

Co może dać ci szczepionka na covid-19?

Oprócz tego, że wdzięczność twoich pracowników (daj im kilka dni płatnego urlopu – na pewno to docenią) to przez jakiś czas będziesz mógł chwalić się, że twoje przedsiębiorstwo jest w pełni odporne na koronawirusa. Każdy poradnik przedsiębiorcy o tym ci powie, że reklama jest dźwignią handlu – nieważne w jakiej branży się obracasz.

Oceń nas!
reklama