Jak obronić swoją firmę przed bankructwem?

Jak obronić swoją firmę przed bankructwem?
Jak obronić swoją firmę przed bankructwem?

Koronawirus zmusił wiele osób do zaprzestania swojej działalności, a nawet zamknięcia własnych biznesów, co jest niestety normalne w czasach kryzysu. Jak więc uchronić swoją firmę przed zamknięciem? O tym dowiesz się już za chwilę!

Jak obronić swoją firmę przed bankructwem?

Co zrobić, jeśli prowadzisz restaurację?

Naturalnie pierwszą kwestią, jaką powinieneś się zająć, jest redukcja menu do najpopularniejszych dań. W ten sposób ograniczysz swoje wydatki w pewnym stopniu, co dłużej pozwoli ci przetrwać stan pandemii. Kolejną kwestią, na jaką powinieneś zwrócić uwagę, jest skupienie się na oferowaniu jedzenia z dowozem do klienta – w ten sposób, aby jednocześnie zarobić i przebić ofertę konkurencyjnych firm. Dobrym przykładem tego może być – ,,pierwszy posiłek w subskrypcji gratis” – co polega mniej więcej na tym, że jeśli dana osoba zapisze się do programu oferowanych przez ciebie dań w danym okresie (na przykład codziennie od poniedziałku do piątku) to pierwsze danie otrzyma gratis – na spróbowanie. Naturalnie opcji jest tu więcej, ale tylko od ciebie zależy to, jak poprowadzisz swój biznes. W końcu jeśli nie obierzesz jakiejś alternatywnej ścieżki rozwoju swojego biznesu, to nie będziesz w stanie promować swojej nowej oferty w tym stopniu, aby twój biznes utrzymał się mimo obecnej pandemii koronawirusa.

Jeśli wysłałeś swoich pracowników do domu

Naturalnie w przypadku pracy zdalnej musisz pamiętać o tym, aby ustalić ze swoimi pracownikami odpowiednie godziny, w których będziecie razem współpracować. Pamiętaj, żeby nie wykorzystywać faktu, że twój pracownik siedzi w domu ,,to może dłużej pracować” – ponieważ wtedy wykonywane przez niego obowiązki będą po prostu gorzej realizowane. Postaraj się również zapewnić swoim pracownikom odpowiednie połączenie z tunelem VPN. Ważne jest, aby nie narażać żadnych waszych danych na świat zewnętrzny. Jeśli nie będziesz z niego korzystał, to zwiększy to Twoją wrażliwość na możliwe włamania i wyciek danych, nie wspominając o podważeniu strategii bezpieczeństwa firmy.

Zadbaj o dobrze przygotowaną stronę internetową

Jeśli jako przedsiębiorca odpowiednio przygotujesz siebie do oferowania usług jak najszerszej klienteli, to usprawni to sposób, w jaki możesz oferować usługi klientom, a twoja firma na pewno po jakimś czasie zostanie przez wielu doceniona. Jeśli jednak nie wiesz, jak zadbać o właściwy marketing, możesz wynająć do tego odpowiednią firmę marketingową, która odpowiednio dobierze i zbuduje twoją stronę internetową, oraz przeprowadzi kampanię, która pomoże ci wypromować swoje działania w Internecie.

Oceń nas!
reklama